
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Number of Positions | 26 |
Stock: 83
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10656
Ext.Price$0.10656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10656 | $0.10656 |
| 10 | $0.09552 | $0.95520 |
| 50 | $0.08563 | $4.28150 |
| 100 | $0.07673 | $7.67300 |
| 500 | $0.06875 | $34.37500 |
| 1000 | $0.06160 | $61.60000 |
| 3000 | $0.05688 | $170.64000 |
| 5000 | $0.05253 | $262.65000 |
